Aak: tegemist on puhtjuriidilise vaidlusega

NCC Ehitus AS juhatuse liige ja Ehitusettevõtjate Liidu juhatuse aseesimees Toomas Aak peab Nordeconi poolset riigihanke vaidlustamist juriidiliseks mõõkade ristamiseks, kus absoluutset tõde pole.

„Kuniks viimase astme kohus pole oma otsust langetanud, tundub mõlemal poolel õigus olevat,“ kommenteeris Aak suuremahulise teehanke vaidlustamist.

Nordecon vaidlustas ligi 300 mln kroonise Loo-Maardu teehanke, sest ühispakkumise teinud AS Merko Ehitus, Tallinna Teede AS ja SIA Merks ei vasta tingimustele.

„Igaüks kaitseb iseennast ja oma nahka. Eks Luman (Nordeconi nõukogu esimees – toim) võitleb Nordeconi huvide eest,“ rääkis Aak, kelle arvates on väljastpoolt vaadates asjal siiski halb maik juures, kuna vaidluse tõttu takerdub euromiljonite kastutuselevõtt ja sealt omakorda saab riigil tulu saamata.

Aaki sõnul on tegemist puhtjuriidilise vaidlusega „Absoluutset tõde siin pole. Keegi ju ei kahtle, et Merkol on vajalikud oskused olemas. Küsimus on selles, kas on täidetud hankemenetluse kõiki nõudmisi. Ilmselt leidsid Merkole nõuandjad, et hankel osalemine on võimalik. Niikaua kui riigikohus pole oma otsust teinud, on raske öelda, on see juriidiliselt korrektne või mitte,“ arutles Aak. „Võib öelda, et käesolev aeg on juristidele hea aeg. Kui paljud kliendid jaksavad selle nõu eest maksta, on iseasi,“ lisas ta.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed