Siseviimistluse eest maksab rendileandja

Büroohoonete omanikud enne rentniku leidmist siseviimistlusega enamasti ei alusta. Remondi ja siseviimistluse tegemine võib jääda nii rendileandja kui ka rentniku kanda.

Olukorras, kus büroopindade turul suur ülepakkumine, üüripindade renditasu remont eriti ei mõjuta ja omanik võtab kulud üha enam enda kanda.

Metro Capitali Eesti kontori juhataja Ain Kivisaar ütles oma praktikale tuginedes, et mitte ühegi algselt arhitekti kavandatud büroo planeering ja siseviimistlusmaterjalide valik pole tegelikkuseks saanud.

"Hoone omanikul on ehituse käigus mõttetu hakata ära arvama üürniku vajadusi ja nägemusi viimistluse osas. Seetõttu pole me alustanud ühegi büroo väljaehitust enne, kui on olemas konkreetne üürnik, kes kirjeldaks oma soove," märkis ta, pidades sellist lähenemist praegusel keerulisel turul oluliseks konkurentsieeliseks, mis on Metro Plazas võimaldanud saavutada rohkem kui 90protsendiline büroopindade täitumuse.

Kivisaare sõnul finantseerib siseviimistluse praegusel turul valdavalt majaomanik. Kuna see on tavapraktika, siis puudub lõpuni viimistletud ning viimistlemata karbi üürihindade hinnavõrdlus.

Loe pikemalt tänasest kinnisvara rubriigist.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed