Reisisadamasse plaanitakse Helsingi väljakut

Tallinna linnavalitsus otsustas algatada Vanasadama A-terminali esisele platsile Helsingi väljaku nime andmise ja sinna Urho Kaleva Kekkoneni mälestusmärgi rajamise.

Tallinna Linnavalitsus otsustas teha linna kohanimekomisjonile ja maaüksuse omanikule AS Tallinna Sadam ettepaneku nimetada reisisadama A-terminali esine plats Helsingi väljakuks ja rajada väljaku terminalipoolsesse külge Soome Vabariigi presidendi Urho Kaleva Kekkoneni mälestusmärk.

Tallinna linnapea Edgar Savisaare sõnul on reisisadam olnud aastakümneid Tallinna jaoks Eesti ja Soome sõpruse ja koostöösidemete üheks sümboliks, Tallinna ja Helsingi vaheline reisilaevaliin taasavati 1965. aastal ning vaieldamatult oli selles suur roll ka Soome Vabariigi toonasel presidendil Kekkonenil, kes 1964. aastal Eestit külastas.

„Monumendi rajamise eesmärgiks ongi meenutada Kekkoneni osa laevaliini taasavamisel," ütles Savisaar. „Paljuski oli see eelduseks paljudele järgnenud ühiskondlikele protsessidele Eestis ning avas toonasele nõukogude Eestile ukse Euroopasse."

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed