Solarise keskuse kahe kinosaali lagi ehitatakse ümber

Solarise keskus otsustas eilse õnnetuse valguses ehitada ümber kahe kinosaali ripplaed, ülejäänud seitsmes saalis kontrollitakse põhjalikult laekonstruktsioonide vastupidavust.

"Tänaseks oleme vastu võtnud otsuse, et saalide 1 ja 2 ripplaed ehitatakse ümber ning kuigi ülejäänud saalides on kasutusel teine konstruktsioon, viime põhjaliku ekspertiisi läbi ka kõikides õnnetusse mittepuutuvates kinosaalides," sõnas Solarise keskuse juhatuse liige Peeter Rebane.

"Enne me kino ei ava, kui oleme ekspertide kaasabil täielikult veendunud kõigi saalide ripplagede ohutuses," kinnitas Rebane. Seega enne nädalavahetust kino kindlasti ei avata.

Rebase sõnul lubavad senised ekspertiisitulemused väita, et kinosaali ehitustööd on teostatud projekti järgi ning projektilahendus põhineb tootjapoolsel juhendil. Ta lisas, et toimunud juhtumi valguses vaatab ehitusjärelevalve üle ka Euroopa kogemuse sarnastes olukordades ning konsulteerib rahvusvaheliste ekspertidega.

Eksperdid on ümber lükanud esialgse arvamuse, et eile Solarise keskuse kinosaalis toimunud õnnetuse põhjustas lõhkenud veetoru, tuues kaasa kergkonstruktsioonis ripplae alla vajumise.

Tõenäoliselt andis järele tehasepoolne ripplae konstruktsiooni kinnitus ning langenud ripplagi kahjustas tulekahjusprinklerite päid, käivitades sprinkleri töö.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Ruukki otsib TOOTEINSENERI

Ruukki Products AS

09. märts 2018

Nordic Houses otsib PROJEKTIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

01. märts 2018

Ehituse erilehed