Uus Maa: septembris tehti selle aasta rekordarv tehinguid

Mika Sucksdorff, Uus Maa Kinnisvarabüroo tegevjuht kirjutab, et Harjumaal tehti septembrikuus selle aasta rekordarv tehinguid, mis on 22% rohkem, kui augustis.

Võrreldes eelmise aasta tehingute arvuga on turg veel siiski 19% maas. Kui augustis tõusid hinnad võrreldes eelmise kuuga 3.7%, siis septembris jäid hinnad peaaegu samaks, languseks oli 0.1%.

Kokkuvõttes tehti 2009. a kolmandas kvartalis 2767 tehingut, mis on 12% rohkem, kui teises ning koguni 31% rohkem kui esimeses kvartalis. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, tehti kolmandas kvartalis tehinguid 21% vähem.

Aasta algusest on müüdavate korterite arv langenud peaaegu 30% võrra. Varem juba mainitud, kuid tasub veelkord kinnitada, et välisinvestorite osakaal on Eesti kinnisvara ostjaskonnas tõusnud. Uus Maa septembrikuu tehingutest moodustasid välismaalased 15%, mis on 5% rohkem kui augustis.

Iga päevaga on selgelt tunda kinnisvara tehinguaktiivsuse tõusu. Kuigi, et majanduses on veel rasked ajad, tundub, et kinnisvarasektor hakkab suurest langusest tasapisi kosuma.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed