Mõnel kinnisvaral on turuväärtus määramatu

Arco Vara hindamisosakonna juhataja Tõnu Luts ütles, et mõne kinnisvaraobjekti puhul polegi turgu, seega pole ka turuväärtust võimalik määrata.

„Kui sarnase asjaga tehakse 1-2 tehingut aastas, siis see pole turg,“ märkis ta. Lutsu sõnul ei saa määrata sellisele objektile turuväärtust, kuna pole võrreldavat tehingut.

Hindamisteenuste turul on ka hinnad langenud. „Rohkem tööd ja vähem tasu,“ kommenteeris Luts olukorda ning lisas, et tuleb teha palju musta tööd, laiendada piire nii ruumis kui ajas, kust võrdlustehinguid otsida. „Vägisi kõrvutada objekte muidugi ei saa, vähimgi info, mis turul on, tuleb üles leida,“ möönis ta.

Tema sõnul on enim probleeme just maatükkidega, ka linnas asuvate arendusprojektidega. „Põlluarendustest pole üldse mõtet rääkida,“ lisas ta. Samuti on keeruline ärikinnisvara hindamine.

Lutsu sõnutsi on korteritega olukord lihtsam, eriti Tallinnas, kus tehinguid ikka toimub. Väiksemate linnade puhul ei näinud ta ka probleeme, kuna võrrelda saab ka teiste samasuurte linnadega.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed