Tartusse Annelinna hakatakse rajama jalgteid ja parklaid

Tartu suurima elurajooni Annelinna korrusmajade ühistud kavandavad  koos linnaga parkimisalade ja jalgteede rajamist ning prügimajanduse  korrastamist.

Tartu Mõisavahe tänava ühistute esimeeste initsiatiivil ja linna toel sündinud Mõisavahe 34 - 47 territooriumide korrastamise eelprojekt  näeb ette umbes 140 parkimiskoha lisandumise, jalgrattahoidlate ja  uute kõnniteede rajamise.

"Linna tellitud eskiislahenduse elluviimine loob Tartu kõrgeimate korrusmajade piirkonda, kus asustustihedus on kõige suurem, kaasaegse  ja inimsõbraliku miljöö," ütles abilinnapea Margus Hanson.

Eelprojekt näeb ette ka sademeveetorustiku ja uue maakaablitega tänavavalgustuse rajamise laiendatavate parkimisalade ja majade
vaheliste teede äärde. Vastavalt ühistute soovidele on paika pandud jalgrattahoidlate asukohad, mis on projekteeritud kahe maja peale ühiselt, ning kavandatud ligi 260 meetrit uusi kõnniteid.

Prügimajanduse korrastamiseks näeb projektlahendus ette poolmaa-aluste konteinerite paigaldamise. Olemasolev kõrghaljastus säilitatakse maksimaalselt, istutatakse juurde uusi puid ning  taastatakse murukatet.

"Kui eelprojekt saab ühistute üldkoosolekutel positiivse hinnangu ja toetuse, tuleb linnal initsiatiiv võtta ja astuda samm edasi -  tellida tehniline projekt. Nende ideede elluviimiseks tuleb leida vahendeid ühistutel, aga kindlasti tuleb tugi ka linnalt, sest suur  osa laiendavate parklate maa-alast jääb perspektiivsele munitsipaalmaale," selgitas Hanson.

Eelprojektiga hõlmatud alal asuvates Mõisavahe 34 - 47 majades on 1152 korterit ja umbes 2500 elanikku.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed