Tasuta parkimiskoht on rendisuhte eelduseks

Kui ennem oli Tartus tasuta parkimiskoha pakkumine büroomajas ainult range privileeg suurematele klientidele, siis nüüdseks on see juba eelduseks.

Grand Kinnisvara  tegevjuht Marek Kerna ütles, et parkimise äri toimib ainult ühes suunas büroopindadel. „Potentsaalne üürnik tuleb ja esitab tingimuse näiteks, kui palju tal on vaja kohti. Kui selles osas omanikuga kaubale ei saada, siis lihtsalt üürnik jalutab edasi,“ märkis ta.

Kerna sõnul on see äri faktipõhine, kas parkimine on või teda ei ole, sellest tulenevalt tehakse ka otsuseid kas üürida või mitte. Juhul, kui on olemas parkimismaja nagu paljudel uutel büroohoonetel, siis kaubeldakse mitte ainult töötajatele kohtasid vaid ka teatud koht potentsiaalsetele klientidele.

„Seda turgu ilmestab ju ka väga ilmekas näide kaubanduskeskustes. Varem hakkas taksomeeter koheselt sissesõidul tiksuma, nüüd juba on tavaliselt esimene tund tasuta. Võitlus ei käi kaudsete teenuste pealt teenimise nimel, vaid põhiteenuse osutamise nimel, mis on hetkel primaarne,“ rääkis ta.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed