Tallinn jätkab projekti "Fassaadid korda"

Tallinna Linnavalitsuse määruse eelnõuga tehakse Tallinna Linnavolikogule ettepanek kehtestada projekti "Fassaadid korda"  raames korterelamuid energiasäästlikumaks muutvate korteriühistute toetamise kord, mis sätestab sihttoetuste andmise korterelamu  renoveerimislaenu taotlemiseks vajaliku omafinantseeringu katmiseks.

Alates 1. juunist 2009 on võimalik taotleda pankadelt uut soodusintressiga pikaajalist elamute renoveerimislaenu. Korterelamute  rekonstrueerimise finantseerimise lihtsustamiseks on KredEx koostöös  Saksamaa Arengupangaga KfW Bankengruppe ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga välja töötanud elamutele soodusintressiga pikaajalise korterelamu renoveerimislaenu. Laenu  väljastavad AS SEB Pank ja Swedbank AS.

Renoveerimislaenu eesmärk on parandada korterelamute energiatõhusust  vähemalt 20% kuni 2000 m² suurustes korterelamutes ja vähemalt 30%  üle 2000 m² suurustes korterelamutes. Korterelamute renoveerimislaenu  sihtgrupp on enne 1993. aastat ehitatud elamu korteri- või hooneühistu või korteriomanike ühisus. Eeltingimusena peab olema tehtud energiaaudit, milles on välja toodud prioriteetsed renoveerimistööd.

Laenuga finantseeritakse ainult energiaauditi tulemustes väljatoodud renoveerimistöid.

Laenutingimuste kohaselt on laenu saamise eelduseks omafinantseeringu olemasolu vähemalt 15% laenusummast, mille osalist katmist saab Tallinna linnalt käesoleva korra alusel taotleda.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed