Narva-Jõesuu peremajad ootavad ehitajaid

Sotsiaalminister allkirjastas käskkirja, millega otsitakse riigihanke käigus Narva-Jõesuu lastekodu peremajade ehitajat.

Narva-Jõesuusse kerkivad ühe suure lastekodumaja asemele tulevikus kuus uut 8-10kohalist peremaja, kus lapsed elavad koos kasvatajaga nagu pere.

Sotsiaalminister Hanno Pevkur pidas oluliseks, et uued peremajad lähtuvad just laste vajadustest. "On selge, et asenduskodu ei asenda lapsele perekonda. Kui aga laps elab asenduskodus, on tähtis, et sealsed tingimused oleksid võimalikult kodused. Nii saab laps kasvada turvalises keskkonnas ja omandada oskusi, mis iseseisvas elus kasuks tulevad," ütles ta.

Peremajade ehitamist finantseeritakse Euroopa regionaalarengu fondist.

Valitsus kinnitas selle aasta märtsis riiklike hoolekandeasutuste reorganiseerimise investeeringute kava, millega reorganiseeritakse lastekodusid ja erihooldekodusid. Toetus riiklike asenduskodude reorganiseerimiseks ulatub 143,9 miljoni kroonini. Riigi omaosalus on 15 protsenti.

Peale Narva-Jõesuu lastekodu toetatakse investeeringute kava järgi Elva ja Tartu väikelastekodu ning Haapsalu ja Pärnu lastekodu. Tulevikus kavatseb sotsiaalministeerium viia peremajade süsteemile üle kõik Eesti lastekodud.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Artekom otsib B2B MÜÜGISPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

05. märts 2018

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Ruukki otsib TOOTEINSENERI

Ruukki Products AS

09. märts 2018

Ehituse erilehed