Arendajad läinud, kiratsev müük kestab

Kinnisvarabuumi uim on lahtunud ja mälestusena järele jäänud hulk poolikuid arendusi, müümata kortereid ja kinnistuid. Tõsi, mitte kõigil kinnisvaraäri ajajatel ei läinud kehvasti, ent suur osa on siiski turult kadunud kui esimene lumi, kirjutab tänane kinnisvara rubriik.

"Pärnust 5 km kaugusel Eametsas asuva Puti elamurajooni müügi andis meile üle AP Kinnisvara, sest nemad lõpetasid Pärnu piirkonnas tegevuse," rääkis Uus Maa Kinnisavarabüroo maakler Peeter Sepp. Buumiaegne plaan oli müüa 81 kinnistut, ent Sepa sõnul on nüüdseks müüdud 10-15 krunti. Valminud on kolm maja, valmimisel neli. Vee- ja kanalisatsioontrassid on valmis, elektriliinid kinnistutele veetud, peamine asfalttee ehitatud. Kruntidevahelised teed plaanitakse rajada siis, kui 60-70% majadest valmis.
Varud aastakümneteks

"Hinnas oleme kõvasti alla tulnud, kõige odavamad krundid algavad 150 000 kroonist," märkis Sepp. "See teeb 60 kr/m2 kohta, kusjuures kommunikatsioonide väljaehitamiseks kulub umbes 90 kr/m2. Arendaja müüb suuremaid krunte seega alla omahinna," lisas ta. Atraktiivsemaid krunte praegu müüki pandud polegi ning need seisavad ooterežiimil. "Huvi tuntakse, aga kuna laenu eriti ei anta, on ka müük raskendatud," märkis maakler.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed