ERGO: Kui pole lepingut, pole alust kahjude hüvitamiseks

ERGO Kindlustuse ASi ja kindlustusvõtja Otepää Golf ASi vahel sõlmiti 26.06.08 ettevõtte varakindlustusleping. Nimetatud kindlustuslepingu järgmakse tasumise tähtajaks oli 26.12.2008. Järgmakset Otepää Golf tähtaegselt ei tasunud, teatas ERGO.

ERGO Kindlustuse AS andis Otepää Golfile järgmakse tasumiseks uue tähtaja, so 07.02.2009. Ühtlasi teavitasime Otepää Golfi kirjalikult sellest, et juhul kui ettevõte ei tasu järgmakset ka täiendavalt antud tähtajaks, siis loeme kindlustuslepingu selle tähtaja möödumisel ülesöelduks.

ERGO Kindlustuse ASi müügiesindaja suhtles aktiivselt telefoni teel Otepää Golfi esindajaga ja tuletas täiendavalt meelde kindlustusmakse tasumise kohustust. Vaatamata eeltoodule jättis Otepää Golf AS kindlustusmakse ERGO Kindlustuse ASile tasumata. Otepää Golf ei tasunud järgmakset ka täiendavalt antud tähtajaks ja seetõttu lõppes kindlustusleping 07.02.2009. a. Kindlustuslepingu ülesütlemise õigus tuleneb võlaõigusseaduse §ist 458 lg 3.

Tulekahju toimus 18.04.2009. a. ehk kaks kuud pärast seda kui oli lõppenud kindlustuslepingu kehtivus. Tulekahju toimumise hetkel ei olnud Otepää Golf ASil kehtivat kindlustuslepingut ERGO Kindlustuse ASiga. Kui kehtivat kindlustuslepingut ei ole, siis pole ettevõttel alust ka kahjusid hüvitada.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed