Tallinn ei pea Harju tänava kinnistut välja ostma

Kohus jättis rahuldamata OÜ Uranos kaebuse, mille eesmärgiks oli, et Tallinna linn ostaks neilt välja Harju tn 30 asuva kinnistu.

"Nii halduskohus kui ka ringkonnakohus leidsid, et selline nõue ei ole põhjendatud. Riigikohus jättis kassatsioonkaebuse menetlusse võtmata," ütles abilinnapea Eha Võrk. "Kohtuotsus on jõustunud ning Tallinna linn on seega kohtuvaidluse võitnud. Kohus leidis, et Tallinna linnal ei olnud vajadust ega kohustust vaidlusalust kinnistut omandada," lisas ta.

OÜ Uranos nõudis kohtus, et Tallinna linnavalitsus omandaks kaebajale kuuluva Harju tn 30 kinnistu ning et kaebuse rahuldamisel mõistetaks linnalt tema kasuks välja kinnistu väidetav turuväärtus 49,6 miljonit krooni. Uranose omanik on endine hoiupankur ja peaminister Mart Siimanni majandusnõunik Heino Viik.

Kuivõrd kaebaja kinnistu suhtes ei ole ühtegi detailplaneeringut seni kehtestatud, siis ei ole linnavalitsuse teatel Harju tn 30 kinnistul ehitusõigust kunagi olnudki. Ühtlasi sedastas ringkonnakohus, et isegi kui pidada küllalt tõenäoliseks, et Harju tn 30 kinnistule hoonete püstitamist võimaldavat detailplaneeringut ei kehtestata, ei saaks sellist ehitusõiguse puudumist seostada ainuüksi ja peamiselt Harju tänava äärde rajatud haljasala ja memoriaaliga, vaid alale uute hoonete püstitamise keeld võib tuleneda juba näiteks muinsuskaitselistest nõuetest tagada ajaloomälestiseks oleva Niguliste kiriku vaadeldavus.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed