Riigihanke pakkumised erinesid üle kahe korra

Tartu Ülikooli Kliinikumi Maarjamõisa meditsiinilinnaku II ehitusjärjekorra projekteerimistööde pakkumise avamise protokollist selgub, et erinevate firmade pakkumised erinevad üle kahe korra.

Kõige soodsama pakkumise tegi Sirkel&Mall 10,4 miljoni krooniga ning kõige kallim pakkumine oli 27,9 miljoni krooniga.

Sirkel & Mall juhatuse liikme Margo Koppeli sõnul oli avamise protokolli järgi parimaks pakkujaks osutamine positiivne üllatus. Eriti tähelepanuväärseks saavutuseks pidas Koppel Läti ühe kuulsaima ning rahvusvaheliselt tunnustatud arhitekti Inara Karklina kaasamist projekteerimisprotessi, mille üle peaks Tartu Ülikooli Kliinikumil ning tulevastel klientidel väga hea meel olema, sest Baltikumis ning mujal maailmas seostub Inara Karklinaga kvaliteet, läbimõeldud lahendused ning kliendi rahulolu.

Samas rõhutas Koppel, et eks veel tuleb ära oodata kvalifitseerimine, küll suure tõenäosusega see peaks libedalt minema, eeldusel et protsessis juhindutakse läbipaistvusest ning ühiskonna tervik huvidest. Küll Koppel ei välistanud konkurentide poolseid vaidlustamisi, kuid usub, et projekteerijad, kui ühiskonnas kõrgemate väärtuste kandjad vaidlustamisega kaasa ei tohiks minna ning säilib üksteise vastu lugupidamine ning austus.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed