Arakas: büroohoone ostuks saab laenu küll

EfTEN kapitali juht Viljar Arakas ütles, et äsja soetatud Lõkke 4 büroohoone ostuks polnud keeruline laenu saada – rahastaja oli SEB.

„Loomulikult pole laenutingimused enam need, mis 2007. aastal, ent laenu antakse küll. Laenupakkujaid oli isegi rohkem kui kaks,“ märkis Arakas, kes ei saanud konfidentsiaalsuse nõude tõttu laenuprotsenti täpsustada. „Praeguse turu tingimustele vastav laenuprotsent ning omafinantseering alla 50 protsendi,“ ütles ta.

Praegust büroopindade turgu arvestades on hoone hästi lepingutega kaetud, vakantsus on 13 protsenti, ehk 530 ruutmeetrit. Hoone netopind on 4177 ruutmeetrit. Ülejäänud rentnikud on hoones pikaajaliste lepingutega.

Hoone rentnikud on Maksu- ja Tolliamet, Justiitsministeeriumi Registrikeskus, Justiitsministeeriumi Kohtute ja IT osakond, Töötukassa, Registrite ja Infosüsteemide Keskus, Miker AS, EMT AS.

Riigi Kinnisvara kommunikatsiooni ja turundusjuht Annika Loigu ütles, et Riigi Kinnisvara oli meeldivalt üllatunud, et Lõkke 4 oli nii palju huvilisi. Ta märkis, et kahekümne kahest huvilisest oli kümmenkond selliseid, kelle pakkumised olid turuhinnale lähedased. „Osa oli ka selliseid, kes piltlikult öeldes soovisid ühe krooniga osta,“ märkis ta.

Loigu lisas, et suure huvi põhjuseks oli see, et hoonel on väike vakantsus ning kindel rahavoog.

 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed