Endisest paekarjäärist saab puhkeala

Võidujooksu tn 12 // Pae tn 7a kinnistu ja lähiala detailplaneeringu näeb ette 42,63 ha suuruse maa-ala kruntideks jagamise ning alale aktiivset vaba aja veetmist võimaldava suure pargi, korterelamute ning kaubanduskeskuse rajamise.

Tegemist on Lasnamäe kesklinna poolses servas asuva, reljeefse pinnamoega endise paekivikarjääri alaga, mis oli aastakümneid kasutamata ning omavoliliseks prügimäeks muutunud. Alal asuv kaevandamise tulemusel tekkinud tehisveekogu on veelindude - kühmnokkluiged, tuttvardid, naerukajakad, laugud, sinikaelpardid, kalakajakad - pesitsus- ja puhkekoht.

Puhkealaks kujundatava endise paekarjääri lähistel asub mitmeid ülelinnalise ja ka riigi tasandil olulise tähtsusega puhke-, rekreatsiooni ja kultuuriobjekte - kunstimuuseum KUMU, Kadrioru loss ja Kadrioru park. Pae puhkeala ja Kadrioru park on pindalalt samaväärsed ja neid ühendab mõtteline telg, mille keskele jääb kunstimuuseum.

Ala ümberkujundamise aluseks oleva detailplaneeringu koostas Ruum ja Maastik OÜ, ala arendamisega tegeleb linnaga sõlmitud koostööleppe alusel OÜ Constancia. Linnale kuuluvale Võidujooksu tn 12 // Pae tn 7a kinnistule on seatud eelläbirääkimistega pakkumise võitnud OÜ Constancia kasuks hoonestusõigus. Hoonestusõiguse omandanud  OÜ Constancia kohustus üldkasutatava pargiala omal kulul välja ehitama ning sai ühtlasi võimaluse pargiala servale mõned korterelamud rajada.


 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed