Tartu Hooldekodu vana maja avab homme peale renoveerimist uksed

Teisipäeval avatakse peale renoveerimist Tartu Hooldekodu vana maja. Koos eelmisel aastal valminud juurdeehitisega on nüüd eakate tartlaste kasutuses 177 voodikohta kahe- ja kolmekohalistes kõigi mugavustega tubades.

„Tartu Hooldekodu uuendamine on olnud linna auvõlg põlistartlaste ees.
Nüüd on meil võimalus tuua kodulinna oma vanaduspäevi veetma kõik need eakad tartlased, kes on olude sunnil elanud Lõuna-Eesti erinevates hooldekodudes. Ligi 40 inimest on selleks juba soovi avaldanud,“ ütles Tartu linnapea Urmas Kruuse.
Homme avatavas vanas hooldekodu majas oli enne remonti 114 voodikohta ning toas elas keskmiselt neli inimest. Uuendatud hoones on kahe- ja kolmekohalised toad  ning ühtekokku on seal nüüd 92 voodikohta.

Maja renoveerisid aktsiaseltsid Semuehitus ja Kurmik, kes esitasid riigihankel soodsaima ühispakkumise maksumusega 17,5 miljonit krooni. Koos sisustusega maksis renoveerimine ligi 23 miljonit krooni.

Hooldekodu vana hoone uuendamine algas eelmise aasta sügisel peale hooldekodu juurdeehitise valmimist. Nüüdseks on vanas ja uues majaosas eakate kasutuses kokku 177  voodikohta,  kaasaegsed puhke- ja tegevusruumid ning bassein.

Ühtekokku on Tartu linn  Liiva 32 asuva hooldekodu uuendamiseks kulutanud ligi 72 miljonit krooni.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed