Nordecon ehitab Lutheri kvartalisse uue kortermaja

Nordecon International AS tütarettevõte Nordecon Ehitus AS sõlmis lepingu Grove Invest OÜga uue kortermaja ehitamiseks Tallinnas Lutheri kvartalis Vana-Lõuna 39.

Teostavate tööde maksumus on ligikaudu 47 miljonit krooni. Maja valmib 2010. aasta novembris.

„Uue kortermaja ehitamine näitab, et meeleolu majanduskeskkonnas on paranemas,“ lausus Nordecon Ehitus ASi juhatuse liige Avo Ambur. „Suur rõõm on alustada üle tüki aja jälle kortermaja ehitamist. Ehitustööd Lutheri kvartalis, Vana-Lõuna 39  korterelamu viimase etapiga algavad juba augustis ning hoone on valmis järgmise aasta novembris. Kokku on rajatavas majas kolmel korrusel 51 korterit, lisaks on keldrikorrusel maa-alune parkla. Ehitatava hoone ehitusmaht on kokku ca 7000 ruutmeetrit.”

„Lutheri kvartali ajaloolisesse keskkonda ehitamine on väga vastutusrikas,“ märkis Avo Ambur. „Lutheri kvartali hoonete kompleks on juba täna terviklik elukeskkond  ning kõik olemasolevad hooned on arhitektuurimälestistena kaitse all. Nordecon Ehitus teostab rajatavale kortermajale nii projekteerimis- kui ehitustööd.“

„Nordecon Ehituse poolt rajatav tiib saab paiknema L-kujulisena kinnistu idapoolses osas ja valminuna nö suleb kvartali ning teostub lõplikult kogu Lutheri kvartali kui terviku kontseptsioon. Rajatava hoonega saame tänapäevastele nõuetele vastava kuid arhitektuuriliselt üle-eelmise sajandi lõpumiljöösse sobiva hoone,“ märkis Grove Invest juhatuse liige Pjotr Sedin.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed