Eesti aadresside andmebaas täieneb

Kolmapäeval, 19. augustil kirjutasid Eesti Post, Regio ning Maa-amet alla lepingu riikliku aadressiandmete baasi täiendamiseks ja korrastamiseks.

Projekti peamine eesmärk on siduda Eesti Topograafilise Andmekogu (ETAK) hooned koha-aadressidega, lisada teave hoone tegeliku kasutustarbe kohta ja teha info  aadressiandmete süsteemi (ADS) kaudu selliselt kättesaadavaks, et andmed oleksid pidevalt kättesaadavad ning uuendatud.

„Aadressandmete haldussüsteemi täies mahus käivitamiseks ja riigi haldussuutlikkuse tagamise eelduseks on ajakohaste, korrastatud ja asukohainfoga seotud aadressandmete olemasolu. Kuna Eestis puuduvad piisavalt täielikud riiklikult kogutud aadressandmed hoonete ja hooneosade kohta, siis kasutavad ka riigiasutused tihti erasektori poolt kogutud andmestikke, mis paraku on kulukas lahendus ning ei soosi riigi jätkusuutlikku arengut,“ ütles Maa-ameti peadirektori kohusetäitja Raivo Vallner.

„Andmebaas korrastatakse hanke käigus ning täiendatakse uute andmetega. Hiljem on Maa-ametil võimalik teha see kättesaadavaks selliselt, et info oleks ka pidevalt kättesaadav ja uuendatud,“ kommenteeris ettevõtmist Eesti Posti juhatuse liige Aavo Kärmas.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed