Koolide remont läheb kolmandiku võrra odavamaks

Tallinn otsustas eelmisel nädalal koolide remonti kiirendada – korda tehakse neli koolimaja ja pärast seda jääb tervikremondi ootele veel neli kooli.

«Tänu remondihindade langusele saame koolide haldajatele maksta tunduvalt odavamat rendihinda,» rääkis Tallinna abilinnapea Kaia Jäppinen. «Kui vanade lepingute järgi oli rent 145 krooni ruutmeetri eest kuus, siis uued lepingud oleme sõlminud juba 100 krooni peale. Peame ka läbirääkimisi, et seoses muutunud turuolukorraga vanu lepinguid odavamaks saada.»

Jäppineni sõnul peaks plaani järgi kõik Tallinna koolid korda saama 2012. aastaks. Järgmiseks õppeaastaks saavad uue ilme Humanitaargümnaasium, Järveotsa gümnaasium, Väike-Õismäe gümnaasium ja Liivalaia gümnaasium.

Linnavalitsus on otsustanud võtta nelja kooli renoveerimisel ja edasisel haldamisel abiks erasektori, kuna see võimaldab koolid kõige kiiremini korda teha. Erapartneri hooleks jääb projekti aluseks olevate koolide remontimine, ehituste rahastamine ning pikaajaline haldamine ja hooldamine. Linn hakkab erapartnerile maksma lepingus fikseeritud üüri, mille muutumine on seotud tarbijahinnaindeksi ja õpilaste arvu muutusega jne. Üürisumma kujunemine on detailselt reguleeritud üürilepingus.

Lisaks sõlmitakse partneri ja linna vahel hoonestusõiguse võlaõiguslik müügileping, mille järgi on linnal võimalik hoonestusõigus tagasi osta hinnaga, mis tuletatakse rekonstrueerimiste maksumuse jääkväärtusest.

Nelja kooli hakkab remontima OÜ Kooliarendus, kelle renoveerimis- ja haldamispakkumise hindas linnavalitsus avalikul konkursil parimaks.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Artekom otsib B2B MÜÜGISPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

05. märts 2018

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Mapri Ehitus otsib EELARVESTAJAT

Mapri Ehitus OÜ

25. veebruar 2018

Ehituse erilehed