Putin pani paika eluruumi ruudu suurima hinna

Venemaa peaminister Vladimir Putin nõudis, et kiiremas korras saaksid vähemalt 40 % venelastest lubada endale kvaliteetseid keskklassi eluruume, vahendab lenta.ru.

Seejuures märkis ta, et sellistes korterites ei tohiks ruutmeetrihind ületada 30 000 rubla (10200 krooni). Putini sõnul on siin abiks valitsuse poolt erinevateks eluaseme programmideks eraldatud vahendid 450 miljardi rubla väärtuses. Selleks tulebn edendada vähekorruseliste majade ehitust, väljastada aktiivsemalt ehituskrediite, ületada adminstratiivseid barjääre, ergutada energiasäästlikke tehnoloogiaid, stilmuleerida nõudlust eluasemete järgi jne.

Juuli lõpus Venemaa ehitajate liidu president Vladimir Jakovlev teatas ajakirjanikele, et majanduskriisi tõttu on riigis külmutatud 80% ehitustest. Varem teatati, et pankrotieelses seisus on 70-80 % ehitus- ja arendusettevõtetest. Eelkõige puudutab see elamuehituse ala.

Venemaa Ehitajate Assotsiatsiooni president Nikolai Koðman aga teatas, et 2009. aastal ehitatakse riigis eluasemeid 73 miljoni ruutmeetri asemel 53 miljonit ruutmeetrit.

Ehituse sandi seisu taga näevad erialaliitude esindajad eelkõige teravat eluasemete nõudluse vähenemist.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Mapri Ehitus otsib EELARVESTAJAT

Mapri Ehitus OÜ

25. veebruar 2018

Värvikeskuste Grupp otsib PÕHJA-EESTI ÄRIMÜÜGIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

04. märts 2018

Ehituse erilehed