Riik plaanib suurendada ASi Pärnumaa Teed aktsiakapitali

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi eelnõu kohaselt peaks ta saama volitused suurendada Pärnumaa Teede aktsiakapitali 27 000 uue 1000-kroonise nimiväärtusega aktsia väljalaskmise teel.

Vastavalt eelnõule annab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium aktskiakapitali suurendamiseks mitterahalise sissemaksena üle vallasvara – teedehoolduseks vajaliku masinapargi, nagu oli ettenähtud ka aktsiaseltsi asutamise dokumentides. Masinapark koosneb iseliikuvatest teedemasinatest ja lisaseadmetest, mis töötavad kinnitatuna baasmasinate külge. Masinapargi valdaja Pärnu teedevalitsus (uue nimega Lääne regionaalne maanteeamet) oma tegevuses masinaparki ei vaja.

Aktsiaseltsile üleantava vallasvara hariliku väärtuse on hinnanud Pärnu teedevalitsuse juhataja poolt moodustatud ekspertkomisjon eelmise aasta juulis ja seda on kontrollinud audiitor.

Üleantav masinapark on amortiseerunud 76 % ulatuses. Seejuures on amortiseerunud just teedemasinad. Sõiduautod ja kaubikud on suhteliselt uued. Suur amortiseerumise protsent on tingitud aja jooksul vahendite puudusel soetatud kasutatud masinatest. Masinapargi vanusest ja töövõimest tulenevalt on ekspertkomisjon hinnanud pargi harilikku väärtust kohati madalamaks kui raamatupidamislik jääkväärtus. Eelnõu seletusel on tegemist on spetsiifiliste vallasasjadega, mis kiiresti muutuvas turuolukorras ei pruugi leida ostjat ja vaatamata nende raamatupidamislikule väärtusele võib turuhind olla madalam harilikust väärtusest.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed