Tamme staadioni arendus maksab 50 mln krooni

Tartu Tamme staadionikompleksi lõplikuks väljaarendamiseks kulub üle 50 miljoni krooni, millest ligi 40 miljonit krooni saab linn Euroopa Regionaalarengu Fondi linnaliste piirkondade arendamise meetmest.

Eurorahade toel rajatavasse staadionihoonesse ehitatakse riietumisruumid, treeningsaalid, sporditarvete laenutus ning taastusravikabinetid. Teisele korrusele on planeeritud administratsiooniruumid, aeroobika- ja jõusaalid ning tribüünirõdu. Projekti käigus rekonstrueeritakse ka hoone kõrval asuv kunstmurukattega jalgpalliväljak.

Tartu esindusstaadioni tribüünihoone väljaehitamine on staadioni rekonstrueerimise viimane etapp. Eelmisel aastal rekonstrueeriti jalgpalliväljak ja kergejõustikuala.

“Tamme staadionil on Tartu sportlased treeninud 30-ndaist aastaist alates ja see on tänini üks olulisemaid treeningukohti. Uuendatud staadionikompleks annab meie sportlastele suurepärased treeninguvõimalused ja võimaldab Tartusse tuua kõrgetasemelisi rahvusvahelisi võistlusi. Kindlasti kujuneb sellest üks tartlaste armastatuim vaba aja veetmise koht,” ütles Tartu linnapea Urmas Kruuse.

Tribüünihoone ehitusega on kavas alustada peale riigihangete läbiviimist ja täistaotluse esitamist käesoleva aasta oktoobris-novembris. Staadionihoone koos olme- ning treeningruumidega ja umbes 1500 pealtvaatajat mahutava tribüüniga valmib 2011. aasta alguses.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed