Facio: kasumis olemine on saavutus omaette

Facio Ehituse juht Toomas Tromp ütles Nordeconi tulemusi kommenteerides, et tänases turusituatsioonis on kasumis olemine üldse omaette saavutus ja seda tuleb tunnustada.

Facio Ehituse kasum oli I poolaastal küll oluliselt suurem, aga firmade olukorrad on väga erinevad.

„Meil tuli see peamiselt varasematel aegadel sõlmitud soodsatest lepingutest. II poolaasta  tuleb kehvem, kasumimarginaalid langevad järsult. Usun siiski,et aastalõpuks oleme kasumis. Väga raske saab olema 2010. aasta, kuna pea kõigi ehitusettevõtete lepinguportfell on üpris tühi. Et olulisi erainvesteeringuid enne üleminekut eurole pole oodata, saab kiire leevendus tulla ainult riigitellimusest ehk eurorahade ennaktempos kasutusele võtmise kaudu,“ märkis ta.

Ajakirjandusest jooksis hiljuti läbi uudis, et Leedus rakendatakse karme meetmeid seni 2010-2013 aastaks kavandatud projektide koheseks rakendamiseks. Trombi sõnutsi neil seni veel sõnadelt tegudele üle mindud ei ole ning reaalsetest tellimustest pole eriti midagi kuulda. Paljudele ehitajatele võib see tähendada vaikset hääbumist. Pole tööd pole ka kasumit, ole nii tubli kui tahes.
„Kindlasti on ahvatlusi ka välisturgudel, aga see tee on jõukohane ainult väga heas majanduslikus seisus olevatele firmadele,“ osutas ta.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed