Juunis langes kinnisvara hind 2 protsenti

Eesti 17 suurema linna korteriomanditehinguid hõlmav Pindi Indeks langes juunis 2% võrra, andes linnade tehingute kaalutud keskmiseks hinnaks 10 677 krooni ruutmeetri kohta, vahendab Pindi Kinnisvara ülevaade.

Mais oli antud suurus korrigeeritud andmetel 10 896 kr/m². Võrreldes hinnatipuga aprillis 2007 on indeks langenud kokku 51,2 %. Kusjuures ainuüksi käesoleval aastal on langus olnud 28% võrreldes detsembriga 2008, viimase aasta jooksul aga 40,9% võrreldes juuniga 2008.

Kui mais tehti antud linnades 546 korteriomandi tehingut, siis juunis tõusis see hoolimata pikale pühadeperioodile turuosalistele ootamatult 577-le,  olles turu absoluutse madalseisuga võrreldes jaanuaris 2009 45% kõrgem. Pikkade pühade tõttu ning surutise jätkumise tõttu eeldati juunikuuks pigem jätkuvat tehingute arvu langust.

Märgata on tipp-perioodil vara realiseerinud ostuhuviliste aktiveerumist- palju tehinguid sooritatakse ilma laenu võtmata.
Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Jõhvi linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab ligi 800 000 elaniku eluaset läbi rohkem kui viieaastase ajaloo.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed