Tallinna Vesi loobub linna soovil poolest miljardist

Vastavalt Tallinna Vee ja Tallinna linna kokkuleppele otsustati seoses alanenud ehitusmaksumuse ja halvenenud majandusolukorraga linna kanalisatsiooni ja veevärgi väljaehitamise hinda alandada ligi pool miljardit.

Tallinna linnapea Edgar Savisaar kohtus täna koos abilinnapea Deniss Boroditšiga AS Tallinna Vesi nõukogu esimehe Bob Gallienne’i ja juhatuse esimehe Ian  Plenderleithi. Kohtumisel võeti kokku Tallinna linna ja AS Tallinna Vesi vahel viimasel ajal toimunud läbirääkimiste tulemused kanalisatsiooni ja veevärgi väljaehitamise osas.

Sellekohane leping kirjutati alla 2007. aasta novembris Tallinna raekojas ning see nägi ette pealinnas kanalisatsiooni ja veevärgi  väljaehitamise aastatel  2008-2011. Tallinna linnavalitsuse initsiatiivil vaadati see leping nüüd läbi, arvestades nii muutunud majandusolukorda kui ka langenud ehitushindu.  Saavutati kokkulepe, et kanalisatsioon ja veevärk ehitatakse valmis ühe kolmandiku võrra ehk ligikaudu 500 miljoni krooni võrra odavamalt. Seejuures juba käesoleval aastal odavneb kanalisatsiooni ja veevärgi ehitus 75 miljoni krooni ulatuses, kusjuures tehakse ära kogu varem kavandatud töö.

Tallinna Vee kommunikatsioonijuhi Priit Koffi sõnul vähenevad maksed Tallinna linnale seoses ehitusmaksumuse vähenemisega.  "Tallinna Vesi ehitab 2011 aastaks Tallinna kanalisatsioonisüsteemi ning Tallinna linn kompenseerib selle ehitusmaksumuse (algselt 2017ks aastaks, nüüd siis 3,5 aastat lühema perioodi jooksul). Täpset makse suuruse vähenemist me ei täpsustaks, kuid linna poolt mainitud suurusjärk on õige. Maksed vähenevad linna jaoks seoses ehitusmaksumuse vähenemisega," lisas Koff.


Linnapea Edgar Savisaare hinnangul on see oluline võit Tallinna linnarahva jaoks, mis võimaldab vähendada ka eelarve koormust sellesse valdkonda lähiaastatel. Homme esitatakse eelnõu Tallinna linna ja Tallinna Vee vahel sõlmitud kanalisatsiooni ja veevärgi väljaehitamise lepingu muutmise kohta läbiarutamiseks Tallinna linnavalitsuse istungile.

Linnavalitsus ja Tallinna Vee juhtkond vahetasid ka informatsiooni üleriigilise seadusandluse olukorrast veemajanduse valdkonnas. Lepiti kokku edasistes läbirääkimistes järgmise aasta veetariifide osas.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed