Tallinn hüvitab korteriühistutele energiamärgisekulud

Tallinna linnavalitsus tuletab meelde, et korteriühistutel on võimalik energiamärgise taotlemise kulude katteks linnalt hüvitist saada.

Energiamärgis on dokument, mis annab teada kui palju hoone kütmisele, jahutamisele, vee soojendamisele, ventilatsioonile ja valgustusele energiat kulub. Ühtlasi tehakse energiamärgises ettepanekud energiavajaduse vähendamiseks konkreetsete meetmete rakendamiseks.

Korteriühistul, kellel on ehitisregistri andmete kohaselt olemas kehtiv energiamärgis, on õigus taotleda linnalt ühekordset toetust summas 1500 krooni.

Energiamärgiste väljastamise volitust omavate ettevõtjate andmed leiab Majandustegevuse registrist http://mtr.mkm.ee/.

Energiamärgise tellib hoonele korteriühistu juhatus. Peale energiamärgise saamist võib Tallinna Linnavaraametile kulude katmise taotluse esitada.

Olemasolevatele hoonetele väljastatav energiamärgis kehtib kümme aastat.

Mõistlik energiatarbimine on Euroopa jätkusuutlikkuse üheks aluseks. Tallinn on liitunud Linnapeade Paktiga, millega oleme võtnud kohustuse rakendada meetmeid energia kokkuhoiuks.

Energiamärgis näitab, kui energiasäästlik on soetatav kinnisvara. Mida kõrgem on hoone energiatõhususe klass (A-st kuni G-ni), seda väiksemad on energiaarved.

Tallinnal linnal on korteriühistutega hea koostöö ja linn   pidanud vajalikus aktiivseid ühistuid, kes oma elukoha kvaliteeti parandada soovivad, erinevate meetmetega toetada.

Viimaste aastate jooksul on linn ühistuid toetanud kokku ca 65 miljoni krooni ulatuses.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed