Rakvere arhitektuurivõistlusele laekus 136 tööd

Rakvere Linna poolt välja kuulutatud rahvusvahelise arhitektuurivõistluse Rakvere Pauluse kiriku rekonstrueerimiseks ja ümbritseva ala planeerimise parima ideelahenduse leidmiseks laekus 136  tööd. Töid laekus Eestist ja mitmetest teistest maailma riikidest.

Rakvere linnal on plaanis muuta hetkel spordisaalina tegutsev kirikuhoone multifunktsionaalseks kontserdimajaks, mis koos lisahoonega moodustaks Arvo Pärdi nimelise muusikamaja. Muusikamaja tutvustaks nii Pärdi kui ka teiste Eesti süvamuusikaheliloojate ning muusika suurkujude loomingut, võimaldaks korraldada seminare, koolitusi, konverentse ning pakuks tervikuna võimaluse läbi viia väga eripalgelisi üritusi.

Rakvere Pauluse kirik on projekteeritud arhitekt Alar Kotli poolt Eesti vabaduse kirikuna. Kirik sai peaaegu valmis ning õnnistati sisse kaks päeva enne Eesti vabaduse kaotamist juunis 1940. Alates 50-ndatest aastatest on kirik kasutusel spordihoonena.

Ideelahenduste esitamise tähtaeg oli 9. juuli ning tööde laekumise tähtaeg 16. juuli 2009. Võistlustulemused on plaanis avalikult välja kuulutada augusti lõpus 2009. aastal, millele järgneb ka avalik näitus septembris. Kuna laekunud tööde hulk ületas tublisti esialgselt planeeritu, võib ajagraafik siiski veidi nihkuda. Arhitektuurivõistluse auhinnafondi suurus on kokku 398 450 EEK, esimese koha auhind on 156 200 EEK. Arhitektuurivõistlust toetab Eesti Kultuurkapital.


 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed