Ettevõtted investeerisid põhivarasse 8,5 mld krooni

2009. a. I kvartalis tegid Eesti ettevõtted statistikaameti andmetel investeeringuid põhivarasse 8,5 miljardi krooni väärtuses. See on 10% võrra vähem kui aasta tagasi aasta esimeses kvartalis, mil investeeringute maht oli 9,4 miljardit krooni, kirjutab Tõnu Toompark.

Investeeringud hoonete ja rajatiste ehitamissee ja rekonstrueerimisse kahanesid aastatagusega võrreldes veerandi võrra ning jõudsid käesoleva aasta esimeseks kvartaliks 2,3 miljardi krooni tasemele.

Üllataval kombel suurenesid investeeringud hoonete ja rajatiste soetamisse. Põhivarainvesteeringud hoonete ja rajatiste soetamisse suurenesid aastatagusega võrreldes 30% võrra tõustes 2,3 miljardi kroonini. Vähenev põhivarainvesteeringute maht näitab ettevõtete ebakindlust tuleviku osas - ettevõtted ei julge teha investeeringuid. Investeeringute äkilist suurenemist hoonete ja rajatiste soetamisse tuleb tõenäoliselt pidada mõne üksiku suurema tehingu läbiviimiseks.

Vaevalt maksab sellele otsida seletust kinnisvaraturu pöördumisest languselt tõusule. Ettevõtete investeeringud põhivarasse kvartalite lõikes, sh. hoonete ja rajatiste ehitamine ja rekonstrueerimine ning hoonete ja rajatiste soetamine, miljon krooni

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Värvikeskuste Grupp otsib PÕHJA-EESTI ÄRIMÜÜGIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

04. märts 2018

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Nordic Houses otsib PROJEKTIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

01. märts 2018

Ehituse erilehed