Detailplaneeringu edu tagab varajane teavitustöö

Detailplaneeringu kinnitamise õnnestumiseks tuleb teavituslikku eeltööd hakata tegema piisavalt varakult, et vältida kõlakate teket ja kohaliku elanikkonna vastupanu, kirjutab tänane Äripäeva Ehituse rubriik.

Planeerimisseadus sätestab, et kohe planeeringu algatamisel saab avalikuks kavandatava objekti eripära. Mida suurem on rajatise mõju ümbrusele, seda järsem võib olla avalikkuse vastureaktsioon, seega tasuks juba varakult mõelda läbi planeeringu avalikustamise strateegia.

Audru Vallavalitsuse keskkonna- ja maanõunik Priit Annus rääkis, et Audrus on teavitustööga alati teadlikult ja tulemustlikult tegeletud. "Kõiki asjassepuutujaid on teavitatud, suuremate planeeringute korral on ka stendid väljas olnud enne, kui piirkonnas tekib mingi kõmu," rääkis Annus. Teavitustöö ajal ilmnevad ka planeeringu esimesed kitsaskohad, millega tuleb tegeleda.

"Ehitist rajada sooviv ettevõte peaks enne planeeringu algatamist täpselt teadma, milline on rajatis ja selle mõjud piirkonnale. Võimalikult palju tuleks infot enne arutelusid omavalitsusele ette anda,"rääkis Annus.

Annuse sõnul saab kõik alguse tugevast piirkonna üldplaneeringust. "Selle koostamisel on olnud igaühel õigus sõna sekka öelda, see on üldine kokkulepe."

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed