Ettevõtja rajab Saaremaal renoveeritavasse veskisse kultuurikeskuse

Pooleteist kuu eest Saikla külakeskuses asuva veski ära ostnud ettevõtja Tuljo Ella soovib mitmekülgse ajalooga hoone korda teha, kujundada sealsetest ruumidest muuseumi ja koha seltsitegevuseks ning lõpuks koondada sama katuse alla Saaremaa Seppade tegevuse, kirjutab Oma Saar.

Loosungi all “Taastada Saikla veski ajalooline väärikus!” on veskihoonele truudusevande andnud koos Tuljo Ellaga ka Siiri Vaht ja Maia Ruttu. Siiri Vaht on kohalik inimene, kes on oma perekonnalugu uurides veski ajalooga juba tutvust teinud. Tema ülesandeks on nüüd hakata inimestelt mälestusi ja lugusid koguma, et veski ajalugu nii palju kokku panna kui võimalik.

Maia Ruttu elab pealinnas ning saab ajaloo uurimisel panustada arhiivimaterjalide otsimisega. Ka tema juured ulatuvad Saikla kanti.
“Eesmärk on neid väärtusi korjata, mis veel vähegi on jäänud,” ütles Siiri Vaht. “Hiljaks oleme jäänud, aga aega veel on.”

Saikla veski avas uksed avalikkusele korra jaanilaupäeval. Siis oli see enam-vähem korda tehtud ning külalistele oli seintele tutvumiseks riputatud vanu fotosid ilma allkirjadeta, et innustada kaasa mõtlema. Enamik kohalikke käis sel päeval veskis ära, kuid see on alles algus.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed