Atso Matsalu: Soomlased oskavad oma turgu kaitsata

"See on ikka soomlaste probleem - neil ju selgelt ei jätku tööd omalegi," osutas Puukeskuse tegevdirektor Atso Matsalu põhjanaabrite ametiühingute poolsele Eesti ehitajate pitsitamise tegelikele tagamaadele.

"Selge see, et eestlane teeb odvamalt ja on nõus tegema ületunde. Eestlastel pole siin tüli tagamaadega midagi pistmist. See käitumine on ju soomlaste pesuehtne oma turu kaitsmine - seda oskavad nad väga osavalt," seletas ta. Pealegi on ju aja jooksul tugevenenud soomlaste ehituse ametiühing meister kasutama võtteid, mis on seaduslikkuse piirimail ja kokkuvõttes ongi kõik seaduslik - miskit pole parata. 

Ehkki eestlane on Soomes hinnatud ehitaja, ei soovita neid just sealsete ametivendade poolelt lihtsalt näha. Ka suurettevõtted, näiteks Skanska eelistab ikkagi soomlastest ehitajaid.

"Ma ei usu, et siin eestlastel miskit õigust ananks Euroopa tasandiltki välja pigistada," jäi Matsalu skeptiliseks Eesti ehitajate pingutuste suhtes.

"Soome ametiühingud on nii tugevad, et nendega sõdimine on kui tuuleveskitega võitlemine," viitas Puukeskuse juht eesti ametivendade donkihoteliku käitumise ohule.

 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ruukki otsib TOOTEINSENERI

Ruukki Products AS

09. märts 2018

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Värvikeskuste Grupp otsib PÕHJA-EESTI ÄRIMÜÜGIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

04. märts 2018

Ehituse erilehed