Viimsis sai valmis uus lasteaed-algkool

Haabneeme alevikus sai valmis Viimsi lasteaed-algkool, mis läks maksma 130 miljonit krooni. Hoone projekteeris arhitektuuribüroo Emil Urbel OÜ.

Karulaugu algkool-lasteaed on projekteeritud kolme eraldiseisva plokina – lasteaed, kool ja võimla. Karulaugu hoonetekompleksi netopind on ca 6200m², millest 3500m² hõlmab kooli osa, 1600m² lasteaia pool ning spordisaali suuruseks on 1100m².

„Hoone on lihtne ja kompaktne ning ratsionaalse lahendusega. Kolme hoonet seob kooliesine väljak, mis on perimeetril kaetud varikatusega, mille alla on plaanitud rattahoidlad. Lasteaia hoovile rajatakse mänguväljakud koos jalgrattateega. Spordisaali saavad peale kooliaega kasutada ka valla elanikud,“ selgitas hoone projekteerinud Arhitektuuribüroo Emil Urbel OÜ arhitekt Emil Urbel.

Viimsi abivallavanema Endel Lepiku sõnul sai uue lasteaed-algkooli asukoha valikul määravateks asjaoludeks nõudlus ja otstarbekus ning uue kooli rajamine Viimsi Keskkooli kõrvale oli majanduslikult ja logistiliselt otstarbekas otsus. Karulaugu lasteaed-algkool leevendab oluliselt kooli- ja lasteaiakohtade nappust, juurde saadakse 350 kooli- ja 120 lasteaiakohta.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed