Oma Ehitaja: säilitame 2008. aasta taseme

Hoolimata languses ehitusturust usub ASi Oma Ehitaja juhatuse esimees Kaido Fridolin, et see eesmärk säilitada sel aastal mullune käibe ja kasumi tase, on saavutatav.

„Oma Ehitaja tulemused on vastavuses üldiste majanduskeskkonna muutustega. Samas õnnestus meil sõlmida päris mitu lepingut märkimisväärsete objektide ehitamiseks – Tallinna Tehnikaülikooli uus raamatukogu, Tallinna Põhja politsei uus hoone, Vabaduse väljaku rekonstrueerimine, Pärnu Spordihoone,“ märkis Fridolin majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi aastaülevaates.

Arvestades asjaoluga, et ehitussektor reageerib kõikidele majanduskeskkonna muutustele ühe-kahe aastase faasinihkega, ennustab Fridolin, et ehituses on raskemad ajad veel ees. „2008. aastal ehitasid Eesti ehitusettevõtted omal jõul Eestis ja välisriikides kokku 35 miljardi krooni eest, mis on jooksevhindades umbes 12% vähem kui aasta varem. Hoonete ehitamine, mis on ka Oma Ehitaja põhitegevuseks, vähenes umbes 17%, rajatiste ehitamine jäi 2007. aastaga samale tasemele,“ märkis ta.

Sarnaselt teiste ettevõtetega on Oma Ehitaja võtnud tõsise tähelepanu alla võtnud kulude jälgimise ja kärpimise, olles eelkõige vähendanud püsikulusid. „Eesmärk on raskedajad ilma suuremate tagasilöökideta üle elada,“ sõnas Fridolin.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed