Aastaks 2015 on killustikukarjäärid ammendunud

OÜ Inseneribüroo Steiger, kes viis läbi uurimistöö „Looduslike ehitusmaterjalide kasutamise riikliku arengukava 2010-2020“ koostamiseks, prognoosib, et Põhja-Eesti killustikukarjäärid on end kuue aasta pärast ammendanud.

10. juunil toimub Keskkonnaministeeriumis teine avalik arutelu, kus OÜ Inseneribüroo Steiger annab ülevaate maavaraturust ja kaevandamismahtudest. Uurimistöös tehtud prognooside põhjal järeldatakse, et tagamaks ehitusmaavara varustuskindlust aastatel 2010-2020 tuleb avada mitmeid uusi ehitusmaavara karjääre, peamiselt lubjakivi osas. Kõige kriitilisim on olukord Põhja-Eesti piirkonnas, kuna ala varustanud killustikukarjäärid ammenduvad täielikult aastaks 2015.

Lisaks keskendutakse uuringus maavarade tähtsuse vaatlemisele nii Euroopa Liidu kui ka Eesti majanduses, käsitletud on keskkonnamõju vähendamise võimalusi ning loetletud maardlatel esinevad peamisi looduskaitselisi piiranguid.Lisaks üldistele hinnangutele pakub uuring rea ettepanekuid arengukava koostamiseks ning sellega seonduvaks õigusruumi muutmiseks.

Ehitusmaavarade arengukava koostatakse aastateks 2010-2020 ja selle eesmärk on välja selgitada parimad võimalikud kaevandamispiirkonnad ja määrata eeskätt riigi huvist lähtuv kaevandamise kord. Kava käsitleb kogu Eestis paikneva lubjakivi, dolokivi, kristalliinse ehituskivi, liiva, kruusa ja savi kaevandamist ning kasutamist.

Arengukava teine avalik arutelu toimub Keskkonnaministeeriumis (Tallinn, Narva mnt 7a, I korruse suur saal) algusega 13.00. Arengukava eelnõu peaks olema valmis Vabariigi Valitsusele esitamiseks selle aasta lõpuks.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed