Talter hakkab Keilasse suusastaadionit ehitama

Järgmisel nädalal alustab AS Talter Keila suusastaadioni ja kergliiklustee ehitust, mille kogumaksumus on ligi 3,5 miljonit krooni.

Keila Linnavalitsus  väljastas eile ehitusloa  suusastaadioni, kergliiklustee ja juurdepääsutee ehitamiseks Ehitajate tee 13 asuval Keila Terviseradade kasutuses oleval kinnistul.

Vähempakkumise võitja AS Talteriga sõlmiti tööde teostamiseks leping 2. juunil. Ehitustöödega kavatsetakse alustada 10. juunil ja lõpetada 31. juulil.

Projekti kogumaksumus on ligi 3,5 miljonit krooni, millest rulluisutajatele ja jalgratturitele sobivate teede osa moodustab 2,27 miljonit. Projekti rahastatakse Norra finantsmehhanismist.

Uued asfaltteed rajatakse suures osas olemasolevatele suusaradadele. Veel sellel suvel saab rulluiskudel liigelda kolmel erineval ringil. Pikim ring on 1,7 km pikkune ja kolme meetri laiune ning kulgeb mööda olemasolevat kuue meetri laiust valgustatud suusarada. Nõnda jääb asfaltee kõrval pinnaseteel ruumi ka kõva teekatet pelgavatele jooksjatele ja jalutajatele. Umbes 400 meetri pikkune rada kulgeb ümber jalgpallistaadioni, kus puuduvad märkimisväärsed tõusud ja langused.  Kokku ehitatakse 3,35 kilomeetrit kergliiklusteed. Töö käigus rajatakse veel 485 meetri pikkune juurdepääsutee ning suusastaadioni asfaltplats. Staadionialal lahendatakse sadevetekanalisatsioon uudsete infiltratsiooniblokkide abil.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed