Kiirlaenuärimehe kinnisvarafirma läks pankrotti

Eile kuulutati välja Tartus tegutseva Talis Toomperele kuuluva kinnisvarafirma Selleri 12 pankrott.

Selleri 12 kuulub Toomperele kuuluvale firmale Ühendatud Võlanõuded OÜ, mis pakub inkassoteenuseid ja nõuab sisse võlgu. Toompere on tegev ka kiirlaenuäris - talle kuulub Credit Plus United OÜ. Samuti on mees kuulunud SMS Laen OÜ omanikeringi.

Raskustes on ka Toompere teine kinnisvarafirma, kinnisvaraarenduse ja -vahendusega tegelev Tootal Kinnisvara, mis muutis aprilli lõpus oma nime ASiks Builderflex.

Ettevõtte maksuvõlad on kasvanud 7,8 miljoni kroonini ning City24 andmeil pole Eesti äripraktikas pole haruldased juhtumid, kui makseraskustes ettevõtte juhid vahetavad firma nime. Builderflexi ainuomaniku ja juhataja Talis Toompere kommenteeris portaalile, et ei ole kavas kohtule ettevõtte pankrotiavaldust esitada ja raha 7,7 miljoni kroonise maksuvõla tasumiseks tuleb tema kinnitusel majandustegevusest ja kokkulepitud varade müügist.

2007. aasta lõpus panin kohtutäitur müüki osad Tootal Kinnisvarale kuuluvatest kinnistutest.

Postimehe andmeil oli Builderflexil täna kaks kinnistut Tallinnas Mäealuse tänaval kogupindalaga ligi 5000 ruutmeetrit, mõlemad on koormatud hüpoteegiga OÜ Proranero kasuks.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed