Levi Ehitus ehitab Tartusse Addinoli Ida-Euroopa keskuse

Eile pandi Tartus Ülenurme tehnopargis nurgakivi Saksamaa õlikontserni Addinoli Ida-Euroopa keskusele, mis peaks valmima selle aasta septembris. Lao- ja büroohoone maksumuseks kujuneb ligi 13 miljonit krooni.

Addinol Ida-Euroopa keskuses on 500 m2 büroopinda ja 800 m2 laopinda koos muude ruumidega. Hoone on projekteerinud arhitekt on Anne Valing NOVEL arhitektuuribüroost, ehitama hakkab keskust Levi Ehitus OÜ, finatseerida aitab Sampo Pank. Hoone avamine on planeeritud selle aasta 9.septembriks.

Addinol Ida-Euroopa keskuse projekteerimisel ja ehitusel on järgitud eelkõige keskkonna- ja energiasäästlikke vahendeid ja mõtteviisi ning ettevõtte kinnitusel pole tegemist niivõrd kasumliku projektiga kuivõrd investeeringuga tulevikku ja keskonnasäästlikusse.

Kütteks kasutatakse maakütet, kus maasoojuspump võtab enamus vajaminevast küttest päikesest, mis on maa sisse akumuleerunud. Ettevõtte kulutusi hoone elektritarbimisele vähendatakse ka sellevõrra, et näiteks laokatus on varustatud katuseakendega, et ära kasutada valgel ajal päiksevalgust elektrienergia asemel.

Keskusest hakatakse juhitama Addinoli määrdeõlide müüke kõikidele Ida-Euroopa turgudele.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed