Üürivõlgnikud ohustavad korteriühistute laenumakseid

Korteriühistute liidu Kuressaare büroo hinnangul muutub praegu veel paari ühistut puudutav üürivõlgnevuste probleem sügisel üleüldiseks, seades ohtu ühitute võimekuse renoveerimiseks võetud laenu tagasi maksta. 

Eesti korteriühistute liidu Kuressaare büroo juhataja Valdek Krausi sõnul on praegu kümnetesse tuhandetesse küündivate üürivõlgnevustega probleem paaril Kuressaare ühistul, kus töötuks jäänud majaelanikud on makseraskustes ega suuda oma kommunaalkulusid tasuda, kirjutab Oma Saar.

Kraus soovitab inimestel tõsiselt mõelda ja analüüsida oma majanduslikku olukorda. Ta tõi näite, et paljud elavad näiteks üksinda neljatoalises korteris. “Inimesed ei tohiks muutuda oma korteri orjaks,” ütles Kraus, soovitades näiteks üksinda neljatoalises korteris elaval inimesel kolida väiksemasse.

“Panka peab tavainimene suuremaks ohuallikaks kui majahaldusfirmat,” rääkis Kuressaare Elamute Hoolduse juhatuse liige Hain Vaher, kelle hinnangul üritatakse maksta eelkõige pangale ja siis elektri eest, mis muidu välja lülitatakse.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed