Ehituskaupluste ostukorvid keskmiselt 3,6% odavamad

Faktum & Ariko uuringust selgus, et veebruariga võrreldes odavnesid mais kõikide suuremate ehitusmaterjalide kaupluste  ostukorvid, keskmiselt 3,6 protsenti.

Ostukorvi hind oli odavaim - 114 872 krooni - Bauhofis, kus võrreldes veebruariga on hinnad langenud 3,7%. 5,6% on hindu langetanud K-Rauta, kus ostukorvi hinnaks 119 827 krooni. Mõnevõrra vähem on hinnas alla tulnud Ehituse ABC, kus ostukorvi hind on 125 447 krooni (langus 1,6%) ja Espak, kus vastavad näitajad on 125 985 ja 3,5%.

Vaatluse all olid tooted üldehituse-, sise- ja välisviimistlusmaterjalide, elektrikaupade, sanitaartehnika ning tööriistakohvrisse kuuluvad tooted. Ostukorvi arvutamisel lähtuti üldehituskaupade puhul väikese (ca 30 m2 põrandapinnaga) juurdeehituse jaoks vajaminevate ehitusmaterjalide hulgaga. Teiste toodete puhul võeti aluseks remondi läbiviimiseks vajaminevad kogused keskmiste tavapäraste eluruumide tarbeks ehk köök ja esik ca 10 m2, elutuba ca 20-25 m2 ja vannituba ca 9 m2.

Hinnavõrdlused viidi kauplustes läbi vaatlustena, kus arvestati toote ühiku hinda ja kogust. Võrreldi sama spetsifikatsiooni ning sama brändi tooteid ning kui see polnud võimalik, võrreldi odavaimaid müügisolevaid analooge. Hinnavõrdluses osalesid ka kampaania tooted, ent arvesse ei võetud kliendikaardi soodustusi.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed