Enim nõutud odavad remontivajavad korterid

Tallinna kinnisvaraturul on suurim nõudlus pakkumisel olevate odavamate korterite vastu, kirjutab 1Partner Kinnisvara kevadises kinnisvaraülevaates. Huvi tuntakse kiirmüügikorterite vastu, suurenenud on pangalaenuta ostutehingute arv.

Ülevaates märgitakse, et endiselt on suurimaks takistuseks tehingute tegemisel pankade kõrgendatud nõudmised kliendile ning see on toonud kaasa uue trendi, kus ostutehinguid tehakse pangalaenuta või kasutatakse vahetusvõimalust. Vahe makstakse enamasti rahas, kuid nõustutakse ka vallasasjadega nagu auto või muu tehnika.

Järelturu korterite müügihinnad äärelinna piirkonnas on mullusega võrreldes langenud 30-40% ning jäävad vahemikku 9 000 – 15 000 kr/m².  Uusi kortereid võib leida ka hinnaga 11 000 – 16 000 kr/m². 

Soodsad ehitus- ja tööjõukulud teevad atraktiivseks remontimata korterid, kus on võimalus teha viimistlus oma maitse järgi.

Prognoosi kohaselt langevad äärelinna tüüpkorterite hinnad edasi, ent see on sektor, kuhu märgid turu paranemisest jõuavad esimesena. 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Värvikeskuste Grupp otsib PÕHJA-EESTI ÄRIMÜÜGIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

04. märts 2018

Mapri Ehitus otsib EELARVESTAJAT

Mapri Ehitus OÜ

25. veebruar 2018

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Ehituse erilehed