Miljonise omaosalusega Eesti kalleima eramu omanikuks

Kolm aastat tagasi Eesti kalleima elumajana 20 miljoni krooniga müügis olnud Kiviloo mõisa müüb kohtutäitur enampakkumisel alghinnaga 10 mln krooni. Ostu on valmis finantseerima Nordea, omafinantseeringuks 10% alghinnast.

Raasiku vallas asuva kompleksi omanikul Harald Heinrich Kipil ja kaasomanikul Michael Siegbert Timmermannil oli plaan sinna rajada puhke- ja õppekeskus või kliinik. Krundi suurus on 14,26 ha, kinnistul asub korrastatud mõisahoone.

Kinnistut koormavad hüpoteegid summas 10,875 mln krooni Nordea Bank Finland Plc kasuks.

Mõisal oli 19. sajandil puidust peahoone, mis põletati 1905. aastal. Mõisavalitseja K. Th. von Stackelbergi ajal ehitati vana hoone asemele historitsistlik kivist peahoone, mis on tänaseni säilinud.

Kinnisasja saab enampakkumiselt osta ka Nordea Bank Finland Plc laenuga, laenutagatiseks jääb enampakkumiselt ostetav kinnisasi, millele on juba seatud panga hüpoteek. Minimaalne omafinantseering 10% alghinnast.

Ostueesõigus on muinsuskaitseseaduse järgi sätestatud Eesti Vabariigi kasuks. Kui riik ostueesõigust ei teosta, on ostueesõiguse õigustatud isikuks Raasiku vald.

Enampakkumine toimub 16. juunil.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed