Sooman: 180 miljonit on Scala City eest liiga palju

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ei usu, et SEB panga nõudel 180 miljoni kroonise alghinnaga enampakkumisel müüki pandud kesklinnas asuvale Scala City ärimajale selle hinnaga ostja leidub.

"Võttes tasuvuse arvestuse aluseks 10 aastat ja 10%-lise tootluse, saame tulemuseks 1,5 miljonit krooni kuus. See tähendab hoone pindaala arvestades keskmiselt 190 krooni suurust ruutmeetri rendihinda, mis tänastes tingimustest on liiga palju," selgitas Sooman. "Vähe sellest, investorite lootuse tootlusele on kõrgemad. Kui võtta aluseks 8 aastat ja 12%, tuleks ruutmeetri rendihinnaks 237 krooni," lisas ta.

Soomani sõnul on kesklinna piirkonna esimestel korrustel pakkumisi, kus ruutmeetri hind on vaid 150 krooni ja see peaks olema piiriks ka Scala City puhul.

Huvi võiks Soomani arvates ostu vastu tunda eelkõige välisinvestorid, ent seda vaid juhul, kui hoone on soliidsete rendilepindutega kaetud. "Pigem olgu hoone asukoht kehvem, investori jaoks on tähtsad lepingud ja hea, kui need on sõlmitud rahvusvaheliste ettevõtetega, kelle tausta välisinvestor teab," märkis ta. "Scala City pikaajalised lepingud ei pruugi tänases majandussituatsioonis tagada vajalikku kassavoogu, raskusi on ju praktiliselt kõigis sektoreis," lisas Sooman.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed