Pankrotistuvate ehitusfirmade arv kasvab hoogsalt

Tänavu mai kuu jooksul on pankrotihalduritel tulnud tegeleda 31 ehitusega seotud ettevõtte pankroti algatamise või viimase väljakuulutamisega, kirjutab ekspesskinnisvara.ee.

Erinevate võlakoorma all ägavate väikefirmade hulka kuulub ka ports varasemalt ajakirjanduses kõlapinda saanud ettevõtteid nagu näiteks Merkoga Saviliival allakukkunud lae tõttu vägikaigast vedanud ja seetõttu skandaalikeerisesse sattunud Benno Ehituse AS, kirjutab Ärileht.

Pankrotihaldur Maie Klemmeri sõnul on hetkeseis tõepoolset selline, kus paljud väikeettevõtted ja ka FIE-d on sunnitud pankrotimenetlust algatama ning seda seetõttu, et suuremad ettevõtted suudavad riigihangetel teha odavamaid pakkumisi, mis omakord tõrjub väikefirmad turult välja.

Lõuna-Eestis kohtutäituri ametit pidav Olev Kuklane aga lisas, et vaadates kasvõi ametlikes teadaannetes ilmuvate pankrotimenetluse teadete arvu, näeme, et kui möödunud aasta terve mai kuu jooksul tuli neid kokku umbes 120, siis tänavu mais on neid praeguseks kokku juba üle 160, kuigi kuu pole veel lõppenud.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed