Pädaste Mõis nõuab ehitusfirmalt miljoneid

Pädaste Mõis esitab ehitusfirmale Primus PR OÜ kahjunõude ehitustööde üleandmisega viivitamise eest, teatab Pädaste Mõis oma pressiteates, kirjutab Saarlane.ee.

Pädaste Mõisa ja Primuse vahel sõlmitud lepingu kohaselt võib kahjunõude suurus ulatuda 17 miljoni kroonini.

Muhu saarel asuv Pädaste mõis käivitas laiendamistööd 2007. aasta sügisel. Mõisa peahoone ehitustööd on tänini ehitusfirma Primus poolt nõuete kohaselt üle andmata.

Pädaste mõisa esindaja sõnul on mõisa peahoone ehituse üleandmine viibinud juba üle aasta ja ehitusfirma ei ole, vaatamata tellijapoolsetele korduvatele palvetele seda teha, reageerinud. Mõisa elektri- ja tehnosüsteemi installatsioon lõpetati alles tänavu kevadel. Osa tehnilisi probleeme on aga siiani lahendamata, kirjutab Eesti Päevaleht.

Hoolimata Pädaste korduvatest pöördumisest ehitusfirma juhatuse poole ei ole Primus tööde nõuetekohaseks üleandmiseks samme astunud. Samas on hilinemisest tekkinud kahjunõue iga päevaga kasvanud. "Oleme otsinud Primusega pikalt kohtuvälist lahendit, aga ilmselt ei ole see enam võimalik," ütles Pädaste mõisa esindaja Kaie Noot.

Ehitusfirma on omakorda esitanud Pädastele ehitustöid puudutava viimase arve maksmata jätmise eest nõude 1,7 miljoni krooni ulatuses.

Muhu saare lõunakaldal asuv Pädaste mõis tunnistati maineka Andrew Harper's Hideaway Report 2009 raames 20 parema hotelli hulka. Pädaste mõisakompleks on esimene Eesti hotell, mis võeti vastu mainekasse Small Luxury Hotels of the World gruppi.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed