Linnahalliga endiselt segased lood

Tallinna linnahalli renoveerimises ja selle ümbruse arendamises on küll kokku lepitud, kuid tervelt aasta jooksul ei pruugi veel selguda, kas hoonestusõigus läheb USA ärimehe Ronald S. Lauderi ettevõttele Tallinn Entertainment LLC või jääb ühisettevõttena firmale ja linnale mõlemale, kirjutab ekspresskinnisvara.ee.

Kuigi linnahalli investeerijatega on allakirjastatud leping, kus on täpselt öeldud, mida ehitama asutakse, kuhu hooned ja parklad kerkivad ning mida ei tohi kindlasti muuta, pole läbirääkimisi hoonestusõiguse osas veel alustatud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ameerika Ühendriikides investoritega asja arutamas käinud Tallinna abilinnapea Taavi Aas ütles, et otsuse tegemine on läbirääkimiste küsimus ning kumbki pool ei ole teise ettepanekule karmi „ei” sõna öelnud. Otsusele jõudmiseks on kokkuleppe järgi aega tervelt aasta.

Juhul kui Ronald S. Lauderi loodud Tallinn Entertainment saab hoonestusõiguse, maksab firma maa ja ehitiste eest linnale kuni 40 miljonit Eesti krooni ning alates viiendast aastast kuni kümme miljonit krooni aastas. Tallinna huvi on lahendada küsimus siiski ühisettevõttena, sest sellisel juhul saaks linn nii hoonestusõiguse tasu kui ka tulu Tallinn Entertainmenti tegevusest.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed