Keskuste omanikud on valmis isegi üürnike kolimiskulud tasuma

Kuna hoonete omanikud on samuti raskustes, siis ollakse sageli valmis ettevõtetele isegi kolimiskulud tasuma, kirjutab Uus Maa Kinnisvarakonsultantide tegevdirektor Andres Hall.

Mitmed ettevõtted on aru saanud, et tänases olukorras ellu jäämiseks tuleb leida parima hinnaga pinnad ning püsikulusid vähendada.

Suuremate ning jätkusuutlike stabiilsete üürnike pärast oma omanikud valmis väga järeleandlikud olema. Vakantsused on suured eelkõige vastvalminud hoonetes, kuid vabu pindu leidub ka vanemates hoonetes. Vanemate majade omanike olukord on uutega võrreldes sellevõrra parem, et neil on pinnad valdavalt üürilepingutega kaetud.

Oma üürnikest hoitakse „kümne küünega“ kinni ning tehakse kõik, et nende lahkumist vältida. Aasta alguse seisuga võrreldes on see üheks suurimaks muutuseks büroopindade turul, et enamus omanikest on muutunud väga paindlikuks. Edaspidi võib siiski prognoosida suuremaid vakantsusi ka vanemates majades, kuna uutesse hoonetesse pakutakse pindasid järjest soodsamate hindadega ning valdavalt soovitakse paikneda uues hoones, kus kõrvalkulud sageli väiksemad.


 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed