Linnahalli rekonstrueerimise eeltööd algavad juunis

Linnavalitsuse esindajad alustavad järgmisel kuul Ameerikast saabuva ekspertgrupiga eeltöid Tallinna Linnahalli ja selle lähiala korrastamiseks, kirjutab Postimees.

Nii kinnitas täna abilinnapea Taavi Aas, kes eelmisel nädalal allkirjastas Ameerikas Ronald S. Lauderiga linnahalli rekonstrueerimise eellepingu.

«Leping näeb ette meie ühise tegutsemise selle nimel, et linnahall korda saaks. Rääkisime ka järgmistest sammudest ja juba juunikuus tahame siis Ameerikast tuleva ekspertgrupiga tööd alustada, et selgitada tehingu majanduspoolt. Ja kuna leping hõlmab ka linnahalli kõrvalalasid, siis tahame võimalikult kiiresti alustada seal detailplaneeringuga,» ütles Aas linnavalitsuse tänasel pressikonverentsil

Ta lisas, et linnahalli ümbrusele ja linnahallile endale on tegelikult olemas sadamaala üldplaneering, mis põhimõtteliselt paneb ehitusmahud ja ehitusjooned paika. «Aga läbi detailplaneeringu saab täpsustada kõike seda, mis seal olema hakkab. Arvestada tuleb ka seda, et detailplaneeringu tegemine võtab tavaliselt ligi aasta ja selle tõttu tuleb sellega kiiremas korras alustada,» selgitas abilinnapea.

Küsimusele linnahalli rekonstrueerimise maksumuse kohta pakkus Aas vastuseks umbes ühte miljardit krooni. «Kunagi tehti linnahalli kohta eksperthinnang ja seal saadi rekonstrueerimise maksumuseks 700 miljonit krooni. Lõplik number sõltub muidugi sellest, missugune sisu linnahallile anda, kui palju tuuakse sinna sisse seda konverentsikeskuse poolt,» ütles Aas.

Ta arvas, et arvestades kõiki toetavaid ja abifunktsioone võib miljard krooni olla veel liiga tagasihoidlikult pakutud ja rekonstrueerimise tegelik hind võib isegi suuremaks kujuneda.

«Ma loodan väga, et linnahall saab rekonstrueeritud. Ja ma loodan väga, et see realiseerub meie ühisettevõttena, nii et ka linn selles protsessis osaleb ja saab tulevikus sealsest majandustegevusest tulu. Loodame, et Eesti olukord ei muutu nii hulluks, et investorid otsustavad lepingust taganeda,» lausus Aas.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Värvikeskuste Grupp otsib PÕHJA-EESTI ÄRIMÜÜGIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

04. märts 2018

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Nordic Houses otsib PROJEKTIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

01. märts 2018

Ehituse erilehed