Swedbank alustas võlgnike vara kokkuostuga

Märtsi lõpus toimus esimene tehing, millega Swedbanki tütarfirma SRE Management ostis võlgadesse sattunud arendusprojekti.

Tõenäoliselt on see vaid algus olukorrale, mil pankadest saavad kinnisvaraomanikud.

Äripäev kirjutab, et 2005. aastal hakkas Lembitu-Aeg Arbeiteri ja Marje Mändsalu firmadele kuuluv ettevõte Unired arendama neljahektarilist elamuarendust Tallinnas Kakumäe teel. Detailplaneering lubas sinna osaliselt elamumaad ja Swedbank andis laenu suurusjärgus 10 miljonit krooni, kusjuures hüpoteek seati 13,3 miljonile kroonile.

Praeguseks on Unired tõsistes maksehäiretes – ettevõte on jätnud viimase aasta jooksul maksuametile esitamata 13 aruannet, lisanduvad maksuvõlg, liisinguvõlg, pangalaenuvõlg ning tasumata on jäetud ka puhastusteenuste eest.

Märtsi lõpus jõudis seetõttu Kakumäe krunt Tallinna kohtutäituri Marek Laanemetsa müüginimekirja alghinnaga 10,5 miljonit krooni, mille ostjaks osutus võlausaldaja Swedbank, kes avas sellega oma nii nimetatud hapude kinnisvaraarenduste portfelli.

Swedbank Eesti riskijuht Kristina Mikenberg ütles kommentaariks, et Swedbank ei võta tagatisi üle. SRE Management kinnisvaraettevõttena sooritab ostusid kinnisvara osas, mis on saavutanud pikaajaliselt atraktiivse hinnataseme. Firma jälgib kinnisvaraturul toimuvat ja teostab tehinguid sundmüügis olevate objektidega, st osaleb täitevmenetluses või pankrotimenetluses toimuvatel enampakkumistel.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

jaanuar/​veebruar 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ruukki otsib TOOTEINSENERI

Ruukki Products AS

09. märts 2018

Artekom otsib B2B MÜÜGISPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

05. märts 2018

Värvikeskuste Grupp otsib PÕHJA-EESTI ÄRIMÜÜGIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

04. märts 2018

Ehituse erilehed