Swedbank alustas võlgnike vara kokkuostuga

Märtsi lõpus toimus esimene tehing, millega Swedbanki tütarfirma SRE Management ostis võlgadesse sattunud arendusprojekti.

Tõenäoliselt on see vaid algus olukorrale, mil pankadest saavad kinnisvaraomanikud.

Äripäev kirjutab, et 2005. aastal hakkas Lembitu-Aeg Arbeiteri ja Marje Mändsalu firmadele kuuluv ettevõte Unired arendama neljahektarilist elamuarendust Tallinnas Kakumäe teel. Detailplaneering lubas sinna osaliselt elamumaad ja Swedbank andis laenu suurusjärgus 10 miljonit krooni, kusjuures hüpoteek seati 13,3 miljonile kroonile.

Praeguseks on Unired tõsistes maksehäiretes – ettevõte on jätnud viimase aasta jooksul maksuametile esitamata 13 aruannet, lisanduvad maksuvõlg, liisinguvõlg, pangalaenuvõlg ning tasumata on jäetud ka puhastusteenuste eest.

Märtsi lõpus jõudis seetõttu Kakumäe krunt Tallinna kohtutäituri Marek Laanemetsa müüginimekirja alghinnaga 10,5 miljonit krooni, mille ostjaks osutus võlausaldaja Swedbank, kes avas sellega oma nii nimetatud hapude kinnisvaraarenduste portfelli.

Swedbank Eesti riskijuht Kristina Mikenberg ütles kommentaariks, et Swedbank ei võta tagatisi üle. SRE Management kinnisvaraettevõttena sooritab ostusid kinnisvara osas, mis on saavutanud pikaajaliselt atraktiivse hinnataseme. Firma jälgib kinnisvaraturul toimuvat ja teostab tehinguid sundmüügis olevate objektidega, st osaleb täitevmenetluses või pankrotimenetluses toimuvatel enampakkumistel.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Merko otsib SEKUNDAAROSA PROJEKTEERIJAT

Merko Ehitus Eesti AS

29. september 2017

Ermeesia otsib ENERGIATÕHUSUSE SPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

22. september 2017

Ehituse erilehed