Mihkelson: Eesti elamumajandus on liiga energiakulukas

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson rõhutas täna Tallinnas Eesti Korteriühistute Liidu korraldatud eurodebatil, et Eesti elamumajanduse peamine mure on selle liigne energiakulukus.

„Võrreldes teiste Euroopa Liidu riikidega oleme kahjuks kaugel maas. Elamute kehvapoolne ehituskvaliteet ning omaaegsed planeerimisvead viivad meie taskutest iga aasta enam kui viis miljardit krooni,“ ütles Mihkelson. Tema hinnangul peab energiasäästu saavutamine olema meie elamumajanduspoliitika peamine eesmärk.

„Eesti saab palju teha omal käel, mistõttu on ka majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi parlamendile esitatud 800 miljoni kroonine abiprogramm majade soojustamiseks väga õige samm. Samas on suureks toeks ka Euroopa Liidu vastavad vahendid. Juba täna on meil palju näiteid Euroopa rahade rakendamisest Eesti elamumajanduses,“ ütles Mihkelson. 

„Väga ambitsioonika energiasäästu kava püstitanud Euroopa Liidu huvides peaks olema eriti Ida- ja Kesk-Euroopa riikide elamumajanduse arendamine seatud eesmärkide suunas“.

 

Mihkelsoni meelest saavad ka Eesti tulevased saadikud Euroopa Parlamendis sellele omalt poolt kaasa aidata.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed